ZAPISY: +48 535 456 780

TERAPIA DDA

DOROSŁYCH DZIECI ALKOHOLIKÓW

Alkoholizm to nałóg, który niszczy życie – zwłaszcza to osobiste. Uzależnienie dotyka nie tylko samego chorego. Z problemami emocjonalnymi, które są jego konsekwencją, zmagają się również dzieci alkoholików, także w dorosłym życiu. Nieprzepracowane, mogą znacząco zaburzyć normalne funkcjonowanie społeczne.

Dorosłe dzieci alkoholików, czyli kto?

Dorosłe dzieci alkoholików (DDA) to osoby, których dzieciństwo było naznaczone alkoholizmem w rodzinie. Alkoholikiem mogło być jedno z rodziców lub inny krewny. Problemy, które były spowodowane uzależnieniem bliskiego, sprawiły, że dziecko nie wzrastało w „normalnym”, przyjaznym środowisku. Brak miłości, nieustanna walka o przetrwanie, nierzadko doświadczenia związane z przemocą domową – to tylko niektóre czynniki, które niekorzystnie wpłynęły na jego poczucie własnej wartości i funkcjonowanie.

  • Nie ufać, nie mówić, nie odczuwać – te trzy zasady są często głęboko zakorzenione w głowach osób, które w dzieciństwie doświadczyły problemów z alkoholizmem.
  • Jeżeli jesteś jedną z nich – wiedz, że możesz odzyskać równowagę i poczuć się naprawdę szczęśliwy. W osiągnięciu tego stanu pomogą Ci specjaliści.

Jak wygląda terapia DDA?

Terapia dorosłych dzieci alkoholików jest prowadzona metodami uzależnionymi od specyfiki problemów konkretnego pacjenta. Wszystko zależy od tego, jakiego typu zaburzeń doświadcza on w wyniku przeżyć z dzieciństwa i jak bardzo są pogłębione.

Terapia, może przyjąć formę:

– spotkań indywidualnych z terapeutą – pozwolą zidentyfikować przyczyny i specyfikę problemów oraz wypracować nowe, zdrowe wzorce zachowań i radzenia sobie z emocjami,

– terapii grupowej – wsparcie osób, które doświadczyły tego samego, wzmacnia mentalnie i pozwala lepiej zrozumieć problemy wynikające z alkoholizmu w rodzinie.
Choć proces wychodzenia na „emocjonalną prostą” po traumatycznym dzieciństwie może być długotrwały, warto podjąć wyzwanie. 

TERAPIA DDA POZWOLI CI:

Lepiej zrozumieć własne emocje i radzić sobie z tymi, które Ci przeszkadzają

Zaakceptować i polubić samego siebie

Wzmocnić poczucie własnej wartości

Poprawić relacje z otoczeniem i łatwiej nawiązywać nowe

Budować zdrowe, oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu relacje

Odzyskać poczucie równowagi i pewność siebie.

Rozpocznij terapię gdy:

Doświadczyłeś/łaś problemu alkoholizmu w rodzinie

Masz problem z nawiązywaniem relacji i oceną otaczającej Cię rzeczywistości

Chcesz zacząć radzić sobie z przyszłością i zbudować szczęśliwą przyszłość

Pracujemy w nieregularnych godzinach, które uzależnione są od grafików poszczególnych Specjalistów. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz zapisać się na wizytę - ZADZWOŃ DO NAS!

Informacje i zapisy telefoniczne

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK, w godz. 9:00 - 21:00

tel. +48 535 456 780

Adres Poradni

ul. Modlińska 199A, lok. 51 (5 piętro)