TERAPIA PSYCHOLOGICZNA DLA KOBIET W CIĄŻY

I Z DEPRESJĄ POPORODOWĄ

Ciąża to wyjątkowy okres w Twoim życiu. Z jednej strony – zmienia się Twoje ciało. Hormonalna huśtawka sprawia, że trudno jest zachować równowagę. Z drugiej – przygotowujesz się do poważnej zmiany. Już wkrótce na świecie pojawi się nowy członek rodziny. Tak ważne wydarzenia sprawiają, że wiele kobiet – zarówno jeszcze w ciąży, jak i po urodzeniu dziecka – zmaga się z problemami natury psychologicznej.

Terapia/wsparcie dla kobiet w ciąży i z depresją poporodową

Ciąża to wyjątkowy okres w Twoim życiu. Z jednej strony – zmienia się Twoje ciało. Hormonalna huśtawka sprawia, że trudno jest zachować równowagę. Z drugiej – przygotowujesz się do poważnej zmiany. Już wkrótce na świecie pojawi się nowy członek rodziny. Tak ważne wydarzenia sprawiają, że wiele kobiet – zarówno jeszcze w ciąży, jak i po urodzeniu dziecka – zmaga się z problemami natury psychologicznej.

I Ty masz trudności z akceptacją nowej rzeczywistości?

Obawiasz się, że nie podołasz wyzwaniom związanym z macierzyństwem?

Sięgnij po profesjonalną pomoc i odzyskaj radość życia.

Zaburzenia emocjonalne po porodzie zdarzają się częściej niż myślisz. Nie ma w nich nic zaskakującego. Zmiany hormonalne, przypływ zupełnie nowych obowiązków, problemy pojawiające się w pierwszych tygodniach macierzyństwa – to tylko niektóre przyczyny, dla których możesz czuć się przytłoczona. Może dopaść Cię:

  • tzw. BABY BLUES – czyli krótki okres zaburzeń emocjonalnych, który pojawia się tuż po porodzie. Charakterystyczne dla niego są wysoki poziom stresu, płaczliwość oraz poirytowanie. Wynika z wahań poziomu hormonów i mija w ciągu kilku dni. Jeśli doświadczasz takich problemów, daj sobie kilka dni na to, aby sytuacja się ustabilizowała. Gdy problem nie ustępuje – być może będzie potrzebna interwencja psychologa;
  • DEPRESJA POPORODOWA – rozwija się zazwyczaj w pierwszym miesiącu po przyjściu dziecka na świat, ale może się pojawić również na późniejszym etapie. Często pojawia się w wyniku dysonansu poznawczego między oczekiwaniami związanymi z macierzyństwem a trudną do zaakceptowania rzeczywistością. Jeśli czujesz się przygnębiona i nieszczęśliwa, masz poczucie, że jesteś złą matką, jesteś poirytowana na siebie, dziecko lub innych członków rodziny, odczuwasz lęk i nieustanną presję – zgłoś się po specjalistyczną pomoc.

Jak wygląda terapia przy depresji poporodowej?

Depresja poporodowa, choć jest dość częstym zaburzeniem psychologicznym dotykającym młode mamy, u każdej z nich objawia się nieco inaczej. Dlatego charakter opieki, jaką otaczana jest pacjentka, jest dopasowywany do specyfiki jej problemów.

W naszym Centrum otrzymasz wsparcie zespołu psychologów i psychoterapeutów – tak, abyś mogła krok po kroku przepracować problemy emocjonalne i odzyskać pełną radość z macierzyństwa i życia w ogóle. Terapia pomoże Ci lepiej zrozumieć emocje, których doświadczasz, a następnie wypracować nowe wzory zachowań – tak, abyś odzyskała poczucie własnej wartości na nowo poczuła się szczęśliwa.

Nie tylko depresja poporodowa – kiedy jeszcze warto skorzystać z pomocy psychologa?

Pomoc psychologa może Ci być potrzebna nie tylko po porodzie. Trudne przeżycia mogą Ci towarzyszyć także w ciąży. Jeżeli odczuwasz lęk przed porodem, obawiasz się, że nie poradzisz sobie z macierzyństwem lub doświadczasz problemów rodzinnych – nie wahaj się skorzystać ze wsparcia. Rozmowa z terapeutą pozwoli Ci odzyskać równowagę i lepiej przygotować się na zmiany w życiu.

Wsparcia udzielamy również młodym ojcom – oni także mogą doświadczyć rozchwiania emocjonalnego związanego z przyjściem na świat potomka. Po pomoc często zgłaszają się także pary.

Bez względu na to, jakiej formy wsparcia związane z okresem ciąży i po porodzie potrzebujesz – skontaktuj się z nami i umów na konsultację. Wspólnie znajdziemy drogę wyjścia, która przywróci uśmiech na Twojej twarzy i pozwoli Ci stawić czoła wyzwaniom rodzicielstwa.

TERAPIA POMOŻE CI:

Lepiej zrozumieć emocje, których doświadczasz, a następnie wypracować nowe wzory zachowań – tak, abyś odzyskała poczucie własnej wartości, na nowo poczuła się szczęśliwa.

Kiedy skorzystać z terapii?

Jeżeli odczuwasz lęk przed porodem

Czujesz się przygnębiona i nieszczęśliwa

Masz poczucie, że jesteś złą matką

Jesteś poirytowana na siebie, dziecko lub innych członków rodziny

Obawiasz się, że nie poradzisz sobie z macierzyństwem

Doświadczasz problemów rodzinnych

Pracujemy w nieregularnych godzinach, które uzależnione są od grafików poszczególnych Specjalistów. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz zapisać się na wizytę - ZADZWOŃ DO NAS!

Informacje i zapisy telefoniczne

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK, w godz. 9:00 - 21:00

tel. +48 535 456 780

Nasze lokalizacje

BIAŁOŁĘKA - TARCHOMIN:

ul. Modlińska 199A, lok. 51 (5 piętro)

WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE:

ul. Świętokrzyska 20, lok. 407 (4 piętro)