fbpx

dr Agnieszka Kowalczewska

Psycholog

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ukończyła Program Edukacji Psychologicznej w zakresie psychoterapii Gestalt (Instytut Psychoterapii Gestalt w Krakowie). Dyplomowany Trener grupowy Instytutu Treningu i Psychoterapii (Laboratorium Psychoedukacji oraz Uniwersytet SWPS w Warszawie). Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (Uniwersytet Warszawski). Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu (Politechnika Łódzka). Była dziennikarka TVP S.A., Tygodnika Newsweek Polska oraz Tygodnika Polityka. Jest także Adiunktem na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS. Swoją pracę naukowo dydaktyczną skupią wokół psychologii komunikacji. Zajmuje się technikami kreatywnego podejścia do komunikacji w organizacjach, rozwojem umiejętności interpersonalnych i psychospołecznych, synestezją oraz komunikacją multisensoryczną.

Specjalizuje się w psychologii zmiany oraz rozwoju osobistym. W swojej pracy koncentruje się przede wszystkim na technikach komunikacji interpersonalnej opartej na podejściu multisensorycznym, budowaniu i utrzymywaniu relacji międzyludzkich oraz umiejętności rozwiązywania konfliktów w relacjach, rodzinie i organizacji. W swojej praktyce psychologicznej oprócz klasycznych narzędzi diagnostycznych wykorzystuje najskuteczniejsze alternatywne metody pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem. Czerpie inspirację z podejścia humanistycznego, teorii i praktyki terapii Gestalt, psychodramy, pracy z ciałem, analizy transakcyjnej, a także psychologii transpersonalnej, pracy ze snem.

Prowadzi konsultacje dla osób dorosłych w obszarze:

  • Wsparcie w rozwoju osobistym, a także we wprowadzaniu konstruktywnych zmian w życiu

  • Komunikacja w relacjach interpersonalnych (bliskie związki, relacje w pracy, relacje rodzinne)

  • Zmiana, transformacja i zarządzanie karierą zawodową

  • Radzenie sobie z wyzwaniami i sytuacjami kryzysowymi (rozwód, separacja, zdrada, rozstanie, choroba, śmierć, proces żałoby),

  • Rozwiązywanie i zarządzanie konfliktami w relacjach, rodzinie oraz w miejscu pracy

  • Radzenie sobie z wypaleniem: rodzicielskim, zawodowym i relacyjnym

  • Poszukiwanie sensu życia (rozwój duchowy, kryzys tożsamości, przełom połowy życia, świadome starzenie się, etapy w życiu kobiety – menopauza)

Pracujemy w nieregularnych godzinach, które uzależnione są od grafików poszczególnych Specjalistów. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz zapisać się na wizytę - ZADZWOŃ DO NAS!

Informacje i zapisy telefoniczne

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK, w godz. 9:00 - 21:00

tel. +48 535 456 780

Adres Poradni

ul. Modlińska 199A, lok. 51 (5 piętro)