REJESTRACJA TELEFONICZNA : +48 535 456 780

Piotr Rostkowski

psycholog

Wykształcenie i staże:

  • Studia psychologiczne o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS
  • Praktyki w zakresie kompetencji diagnostycznych w psychologii klinicznej w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS
  • Absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego „Bobolanum” w Warszawie
  • Posiada uprawnienia pedagogiczne.

Doświadczenie zawodowe:

Pracuje jako coach dla Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, oraz jako nauczyciel w jednej z warszawskich szkół. Swoje doświadczenie w szkolnictwie zdobywał na różnych szczeblach edukacji (liceum, gimnazjum i szkoła podstawowa), oraz w różnych typach szkół (społeczna, prywatna i państwowa). W przeszłości pracował jako kurator w Sądzie dla Warszawy Pragi-Północ w wydziale ds. rodziny. Od wielu lat pracuje jako animator i trener prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę z młodzieżą, rodzinami i dorosłymi. Doradzał w relacjach rodzinnych, szczególnie w problemach na linii rodzic-nastolatek, a także wspierał młode osoby w ich problemach. W pracy z dorosłymi pomagał odnajdować motywacje, własne cele i silne strony co działało wspierająco w pokonywaniu trudności na drodze do bardziej satysfakcjonującego życia. Ma doświadczenie w pracy z osobami będącymi w różnych kryzysach życiowych.

Najbliższa jest mu praca w duchu Dialogu Motywującego, którego cechami są:

  • partnerstwo: w rozmowie dochodzi do spotkania dwóch ekspertów – to osoba jest największym ekspertem od samej siebie;
  • akceptacja: uznanie bezwarunkowej wartości osoby, odnalezienie mocnych stron i uszanowanie autonomii;
  • troska: wewnętrzne nakierowanie na dobro klienta, które jest na pierwszym miejscu;
  • wywoływanie: wydobywanie z osoby jej własnych motywacji, zasobów i mocnych stron.

Zainteresowany jest również psychoterapią poznawczo-behawioralną trzeciej fali (m.in. terapią Dialektyczno-Behawioralną DBT i terapią ukierunkowaną na schematy emocjonalne EST).

W Poradni Centrum zajmuje się pracą z osobami dorosłymi, rodzinami i młodzieżą.

Konsultacje wychowawcze

Konsultacje wspierającą komunikację w związku/rodzinie

Konsultacje, gdy występują trudności w sferze emocji i w relacjach społecznych

Konsultacje motywacyjne

 

 

„Szczerze polecam Piotra Rostkowskiego do współpracy. Jest rzetelny, zaangażowany, empatyczny i szybko buduje bliskie relacje zarówno z młodzieżą, jak i dorosłymi.”

Marta Jankowska, psychoterapeutka osób dorosłych i rodzin

 

„Piotr Rostkowski, coach Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej zatrudniony od czerwca dzięki wsparciu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej ma szczęście do ludzi którzy pracę traktują jak swoją misje. Razem możemy więcej. Dziękuję Piotr Rostkowski że jesteś z nami.”

Adrianna Porowska, dyrektor Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej

 

Rozmowa w Radiu dla Ciebie w roli coacha udzielającego wsparcia osobom będącymi w kryzysie bezdomności: http://www.rdc.pl/podcast/popoludnie-rdc-pomoc-bezdomnym/