Psychoterapia zaburzeń odżywiania Warszawa
Unikasz jedzenia w obawie o to, że przytyjesz? A może, gdy dopada Cię stres, nie możesz opanować się i pochłaniasz duże ilości słodyczy? To tylko kilka przykładów zaburzeń odżywiania. Są one poważnym problemem psychologicznym, który sprawia, że trudno Ci cieszyć się życiem w pełni. Jeśli go doświadczasz, zgłoś się po pomoc do naszych specjalistów. Wspólnie znajdziemy drogę do uwolnienia się od anoreksji, bulimii czy kompulsywnego objadania się.
Odżywianie się to nieodzowny element życia. Aby przetrwać, musisz dostarczyć organizmowi odpowiednich składników. Jeśli jednak Twoje życie zaczyna kręcić się wokół jedzenia, może to oznaczać, że utraciłeś nad nim kontrolę. W efekcie mogą pojawić się różne problemy – począwszy od typowo somatycznych, aż po psychologiczne.
Aby się ich pozbyć i odzyskać równowagę, skorzystaj z pomocy specjalistów.
Czujesz, że potrzebujesz wsparcia?
Jesteśmy tu dla Ciebie!
Skontaktuj się z nami już dziś i umów się na wizytę!
Skąd biorą się zaburzenia odżywiania?
Bulimia, anoreksja czy kompulsywne objadanie się nie powstają bez powodu. Ich przyczyną są najczęściej konkretne myśli i przekonania głęboko zakorzenione w umyśle pacjenta. Niskie poczucie własnej wartości, chęć bycia atrakcyjnym, silne emocje, stres… każda sytuacja jest nieco inna. Dlatego terapia zaburzeń odżywiania musi rozpocząć się od zidentyfikowania źródła problemu. Dopiero wówczas możliwe jest opracowanie strategii prowadzącej do uwolnienia się od złych przekonań i idących za nim nawyków.
JAKIE ZABURZENIA ODŻYWIANIA MOGĄ BYĆ OBJĘTE TERAPIĄ?
Psychoterapia zaburzeń odżywiania może objąć m.in.:
- anoreksję,
- bulimię,
- kompulsywne objadanie się.
Uwzględnia też inne problemy, w których kluczowe niepożądane zachowania są związane z jedzeniem.
Jak prowadzona jest psychoterapia zaburzeń odżywiania?
W naszej poradni uzyskasz pomoc psychologów i psychoterapeutów – z wieloletnim doświadczeniem w pracy z zaburzeniami odżywiania. Stawiamy na terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Jej celem nadrzędnym jest modyfikacja zachowań i myśli pacjenta – tak, aby wyzwolił się on od dręczących go zaburzeń.
Terapia ma długofalowy charakter i przebiega wieloetapowo.
Musisz pamiętać, że sytuacja każdego pacjenta jest nieco inna. Dlatego szczegółowy program psychoterapii jest ustalany przez specjalistę po wstępnej konsultacji i diagnostyce zaburzeń. Niemniej jednak, terapia będzie przebiegać w kilku fazach.
Na etapie wstępnym skupiamy się na rozpoznaniu sfer problemowych – mechanizmów, które podtrzymują zaburzenia oraz motywacji pacjenta. Wówczas następuje też próba wdrożenia pierwszych zmian w zachowaniu (np. pacjent zaczyna obserwować swoje nawyki i emocje, jakie towarzyszą kompulsywnym zachowaniom).Następnie terapia zaczyna koncentrować się na wzbudzaniu motywacji u pacjenta. Celem tej fazy jest powstrzymanie pacjenta przed rezygnacją z terapii i wzmocnienie jego zaangażowania w proces.
Główna część terapii koncentruje się na przepracowaniu zmian, jakie należy wprowadzić, aby przepracować mechanizmy podtrzymujące zaburzenia i uwolnić się od nich. Jest najbardziej „spersonalizowany”. Ostatni etap koncentruje się na utrwaleniu nowego sposobu myślenia i zachowań – aby zmniejszyć zagrożenie nawrotu zaburzeń.
Chcesz rozpocząć walkę z zaburzeniami odżywiania i odzyskać pełną kontrolę nad swoim życiem? Skontaktuj się i umów na konsultację w naszej Poradni.
Chcesz poprawić jakość życia?
Jesteśmy tu dla Ciebie!
Skontaktuj się z nami już dziś i umów się na wizytę!
Poradnia CENTRUM
Informacje i zapisy:
Pn-Pt: 9:00 – 21:00
Rezerwacja terminów:
(+48) 535-456-780
Kontakt e-mail:
kontakt@poradniacentrum.pl
Poradnia na Białołęce
ul. Modlińska 199a / 51, 03-122 Warszawa (5 piętro)
Poradnia przy Ratuszu Białołęka - wejście obok Apteki
Poradnia na Bemowie
ul. Pełczyńskiego 14D/157
01-471 Warszawa
(5 klatka, 5 piętro)
Wejście na osiedle - domofon 2157 "dzwonek"
Wejście do klatki - domofon 157 "dzwonek"
10 minut od Metra Bemowo