INFORMACJE I ZAPISY: +48 535 456 780 ADRES PORADNI: ul. Modlińska 199A/51, Warszawa-Białołęka

TERAPIA I WSPARCIE DLA KOBIET W CIĄŻY I Z DEPRESJĄ POPORODOWĄ

Ciąża to wyjątkowy okres w Twoim życiu. Z jednej strony – zmienia się Twoje ciało. Hormonalna huśtawka sprawia, że trudno jest zachować równowagę. Z drugiej – przygotowujesz się do poważnej zmiany. Już wkrótce na świecie pojawi się nowy członek rodziny. Tak ważne wydarzenia sprawiają, że wiele kobiet – zarówno jeszcze w ciąży, jak i po urodzeniu dziecka – zmaga się z problemami natury psychologicznej.

I Ty masz trudności z akceptacją nowej rzeczywistości?

Obawiasz się, że nie podołasz wyzwaniom związanym z macierzyństwem?

Sięgnij po profesjonalną pomoc i odzyskaj radość życia.

Nie tylko depresja poporodowa – kiedy jeszcze warto skorzystać z pomocy psychologa?

$

Pomoc psychologa może Ci być potrzebna nie tylko po porodzie. Trudne przeżycia mogą Ci towarzyszyć także w ciąży. Jeżeli odczuwasz lęk przed porodem, obawiasz się, że nie poradzisz sobie z macierzyństwem lub doświadczasz problemów rodzinnych – nie wahaj się skorzystać ze wsparcia. Rozmowa z terapeutą pozwoli Ci odzyskać równowagę i lepiej przygotować się na zmiany w życiu.

$

Wsparcia udzielamy również młodym ojcom – oni także mogą doświadczyć rozchwiania emocjonalnego związanego z przyjściem na świat potomka. Po pomoc często zgłaszają się także pary.

$

Bez względu na to, jakiej formy wsparcia związane z okresem ciąży i po porodzie potrzebujesz – skontaktuj się z nami i umów na konsultację. Wspólnie znajdziemy drogę wyjścia, która przywróci uśmiech na Twojej twarzy i pozwoli Ci stawić czoła wyzwaniom rodzicielstwa.

Jak wygląda terapia przy depresji poporodowej?

Depresja poporodowa, choć jest dość częstym zaburzeniem psychologicznym dotykającym młode mamy, u każdej z nich objawia się nieco inaczej. Dlatego charakter opieki, jaką otaczana jest pacjentka, jest dopasowywany do specyfiki jej problemów.

W naszej Poradni otrzymasz wsparcie zespołu psychiatrów i psychologów – tak, abyś mogła krok po kroku przepracować problemy emocjonalne i odzyskać pełną radość z macierzyństwa i życia w ogóle.

Terapia pomoże Ci lepiej zrozumieć emocje, których doświadczasz, a następnie wypracować nowe wzory zachowań – tak, abyś odzyskała poczucie własnej wartości na nowo poczuła się szczęśliwa.

Zaburzenia emocjonalne po porodzie zdarzają się częściej niż myślisz.

Nie ma w nich nic zaskakującego.

Zmiany hormonalne, przypływ zupełnie nowych obowiązków, problemy pojawiające się w pierwszych tygodniach macierzyństwa – to tylko niektóre przyczyny, dla których możesz czuć się przytłoczona.

 

Może dopaść Cię:

baby blues

czyli krótki okres zaburzeń emocjonalnych, który pojawia się tuż po porodzie. Charakterystyczne dla niego są wysoki poziom stresu, płaczliwość oraz poirytowaniem. Wynika z wahań poziomu hormonów i mija w ciągu kilku dni. Jeśli doświadczasz takich problemów, daj sobie kilka dni na to, aby sytuacja się ustabilizowała. Gdy problem nie ustępuje – być może będzie potrzebna interwencja psychologa;

depresja poporodowa

rozwija się zazwyczaj w pierwszym miesiącu po przyjściu dziecka na świat, ale może się pojawić również na późniejszym etapie. Często pojawia się w wyniku dysonansu poznawczego między oczekiwaniami związanymi z macierzyństwem a trudną do zaakceptowania rzeczywistością. Jeśli czujesz się przygnębiona i nieszczęśliwa, masz poczucie, że jesteś złą matką, jesteś poirytowana na siebie, dziecko lub innych członków rodziny, odczuwasz lęk i nieustanną presję – zgłoś się po specjalistyczną pomoc.

Karen Horney

"Wierzę, że człowiek może zmieniać się

i nie ustawać w przemianie tak długo,

jak żyje."

Poradnia pracuje w nieregularnych godzinach, które uzależnione są od grafików naszych specjalistów.

W związku z powyższym wszelkie INFORMACJE ORAZ ZAPISY NA WIZYTY ODBYWAJĄ SIĘ TELEFONICZNIE.

Informacje i zapisy telefoniczne

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK, w godz. 9:00 - 21:00

Zadzwoń do nas

+48 535 456 780

Napisz do nas

info@poradniacentrum.pl

Adres Poradni

ul. Modlińska 199A, lok. 51 (5 piętro)