INFORMACJE I ZAPISY: +48 535 456 780 ADRES PORADNI: ul. Modlińska 199A/51, Warszawa-Białołęka

TERAPIA ZABURZEŃ ODŻYWIANIA

Unikasz jedzenia w obawie o to, że przytyjesz?

A może, gdy dopada Cię stres, nie możesz opanować się i pochłaniasz duże ilości słodyczy?

To tylko kilka przykładów zaburzeń odżywiania. Są one poważnym problemem psychologicznym, który sprawia, że trudno Ci cieszyć się życiem w pełni.

Jeśli go doświadczasz, zgłoś się po pomoc do naszych specjalistów. Wspólnie znajdziemy drogę do uwolnienia się od anoreksji, bulimii czy kompulsywnego objadania się.

Odżywianie się to nieodzowny element życia. Aby przetrwać, musisz dostarczyć organizmowi odpowiednich składników. Jeśli jednak Twoje życie zaczyna kręcić się wokół jedzenia, może to oznaczać, że utraciłeś nad nim kontrolę. W efekcie mogą pojawić się różne problemy – począwszy od typowo somatycznych, aż po psychologiczne.

Aby się ich pozbyć i odzyskać równowagę, skorzystaj z pomocy specjalistów.

 

Psychoterapia zaburzeń odżywiania

$

W naszej poradni uzyskasz pomoc zespołu psychiatrów i psychologów – z wieloletnim doświadczeniem w pracy z zaburzeniami odżywiania.

$

Stawiamy na terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Jej celem nadrzędnym jest modyfikacja zachowań i myśli pacjenta – tak, aby wyzwolił się on od dręczących go zaburzeń.

$

Chcesz rozpocząć walkę z zaburzeniami odżywiania i odzyskać pełną kontrolę nad swoim życiem? Skontaktuj się i umów na konsultację w naszej poradni.

Jak prowadzona jest psychoterapia zaburzeń odżywiania?

Terapia ma długofalowy charakter i przebiega wieloetapowo. Musisz pamiętać, że sytuacja każdego pacjenta jest nieco inna. Dlatego szczegółowy program psychoterapii jest ustalany przez specjalistę po wstępnej konsultacji i diagnostyce zaburzeń. Niemniej jednak, terapia będzie przebiegać w kilku fazach.

Na etapie wstępnym skupiamy się na rozpoznaniu sfer problemowych – mechanizmów, które podtrzymują zaburzenia oraz motywacji pacjenta. Wówczas następuje też próba wdrożenia pierwszych zmian w zachowaniu (np. pacjent zaczyna obserwować swoje nawyki i emocje, jakie towarzyszą kompulsywnym zachowaniom).

Następnie terapia zaczyna koncentrować się na wzbudzaniu motywacji u pacjenta. Celem tej fazy jest powstrzymanie pacjenta przed rezygnacją z terapii i wzmocnienie jego zaangażowania w proces.

Główna część terapii koncentruje się na przepracowaniu zmian, jakie należy wprowadzić, aby przepracować mechanizmy podtrzymujące zaburzenia i uwolnić się od nich. Jest najbardziej „spersonalizowany”.

Ostatni etap koncentruje się na utrwaleniu nowego sposobu myślenia i zachowań – aby zmniejszyć zagrożenie nawrotu zaburzeń.

Skąd biorą się zaburzenia odżywiania?

Bulimia, anoreksja czy kompulsywne objadanie się nie powstają bez powodu. Ich przyczyną są najczęściej konkretne myśli i przekonania głęboko zakorzenione w umyśle pacjenta. Niskie poczucie własnej wartości, chęć bycia atrakcyjnym, silne emocje, stres… każda sytuacja jest nieco inna.

Dlatego terapia zaburzeń odżywiania musi rozpocząć się od zidentyfikowania źródła problemu. Dopiero wówczas możliwe jest opracowanie strategii prowadzącej do uwolnienia się od złych przekonań i idących za nim nawyków.

Jakie zaburzenia odżywiania mogą być objęte terapią?

Psychoterapia zaburzeń odżywiania może objąć m.in.:

anoreksję

bulimię

kompulsywne objadanie się

Uwzględnia też inne problemy, w których kluczowe niepożądane zachowania są związane z jedzeniem.

Karen Horney

"Wierzę, że człowiek może zmieniać się

i nie ustawać w przemianie tak długo,

jak żyje."

Poradnia pracuje w nieregularnych godzinach, które uzależnione są od grafików naszych specjalistów.

W związku z powyższym wszelkie INFORMACJE ORAZ ZAPISY NA WIZYTY ODBYWAJĄ SIĘ TELEFONICZNIE.

Informacje i zapisy telefoniczne

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK, w godz. 9:00 - 21:00

Zadzwoń do nas

+48 535 456 780

Napisz do nas

info@poradniacentrum.pl

Adres Poradni

ul. Modlińska 199A, lok. 51 (5 piętro)