- Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
- Ukończyła Program Edukacji Psychologicznej w zakresie psychoterapii Gestalt (Instytut Psychoterapii Gestalt w Krakowie).
- Dyplomowany Trener grupowy Instytutu Treningu i Psychoterapii (Laboratorium Psychoedukacji oraz Uniwersytet SWPS w Warszawie).
- Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (Uniwersytet Warszawski).
- Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu (Politechnika Łódzka).
- Była dziennikarka TVP S.A., Tygodnika Newsweek Polska oraz Tygodnika Polityka.
- Jest także Adiunktem na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS.
Swoją pracę naukowo dydaktyczną skupią wokół psychologii komunikacji. Zajmuje się technikami kreatywnego podejścia do komunikacji w organizacjach, rozwojem umiejętności interpersonalnych i psychospołecznych, synestezją oraz komunikacją multisensoryczną.
Specjalizuje się w psychologii zmiany oraz rozwoju osobistym. W swojej pracy koncentruje się przede wszystkim na technikach komunikacji interpersonalnej opartej na podejściu multisensorycznym, budowaniu i utrzymywaniu relacji międzyludzkich oraz umiejętności rozwiązywania konfliktów w relacjach, rodzinie i organizacji.
W swojej praktyce psychologicznej oprócz klasycznych narzędzi diagnostycznych wykorzystuje najskuteczniejsze alternatywne metody pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem. Czerpie inspirację z podejścia humanistycznego, teorii i praktyki terapii Gestalt, psychodramy, pracy z ciałem, analizy transakcyjnej, a także psychologii transpersonalnej, pracy ze snem.
Prowadzi konsultacje dla osób dorosłych w obszarze:
- Wsparcie w rozwoju osobistym, a także we wprowadzaniu konstruktywnych zmian w życiu
- Komunikacja w relacjach interpersonalnych (bliskie związki, relacje w pracy, relacje rodzinne)
- Zmiana, transformacja i zarządzanie karierą zawodową
- Radzenie sobie z wyzwaniami i sytuacjami kryzysowymi (rozwód, separacja, zdrada, rozstanie, choroba, śmierć, proces żałoby),
- Rozwiązywanie i zarządzanie konfliktami w relacjach, rodzinie oraz w miejscu pracy
- Radzenie sobie z wypaleniem: rodzicielskim, zawodowym i relacyjnym
- Poszukiwanie sensu życia (rozwój duchowy, kryzys tożsamości, przełom połowy życia, świadome starzenie się, etapy w życiu kobiety – menopauza)