fbpx

Psychoterapia uzależnień - uzyskaj profesjonalne wsparcie przy wychodzeniu z nałogu

Alkoholizm, narkomania czy hazard – to najlepiej znane uzależnienia. Ale nałogiem stać się może właściwie wszystko – zakupy, gry komputerowe, Internet, seks, leki… Jednak bez względu na to, co jest czynnikiem uzależniającym, mechanizmy rządzące nałogiem są bardzo podobne. Uzależnienie nie pozwala Ci funkcjonować w społeczeństwie. Niszczy życie prywatne i zawodowe. Staje się więzieniem.

Chcesz odzyskać równowagę i znowu cieszyć się pełnią życia?

Pomocy udzielą Ci nasi specjaliści.

Leczenie uzależnień to duże wyzwanie. Wymaga zaangażowania nie tylko od terapeuty, ale przede wszystkim od osoby, która zmaga się z nałogiem. To długa, wieloetapowa praca, która mimo wszystko jest warta włożonego wysiłku. Korzystając z profesjonalnej pomocy, masz dużą szansę na to, by odzyskać wewnętrzną równowagę i swoje życie.

Jak wygląda leczenie uzależnień?

Leczenie uzależnień ma długofalowy charakter, a jego specyfika jest dostosowywana do sytuacji pacjenta i jego indywidualnych potrzeb.

Jeżeli czynnikiem uzależniającym jest szkodliwa substancja – np. alkohol, narkotyki czy leki – pierwszym etapem może być detoks, a sam proces wychodzenia z nałogu może być wspomagany leczeniem farmakologicznym. Jednak największym wyzwaniem jest pozbycie się uzależnienia psychicznego – znacznie silniejszego niż to dotykające Twojego ciała. Aby wyzwolić się z okowów nałogu, potrzebna jest psychoterapia.

Terapia uzależnień pozwoli Ci:

  • zrozumieć przyczyny, dla których wpadłeś w uzależnienie,
  • radzić sobie z sytuacjami, które zwiększają Twoją podatność na uleganie nałogowi,
  • wypracować mechanizmy obronne, dzięki którym zwiększysz szansę na pozostanie w trzeźwości,
  • krok po kroku przywrócić równowagę w życiu prywatnym oraz zawodowym – np. odbudować relacje z bliskimi, powrócić do pracy itp.

Jakie uzależniania leczymy:

Zapewniamy wsparcie przy terapii uzależnień od:

substancji – m.in. przy leczeniu alkoholizmu, narkomanii czy lekomanii,

Jak przebiega psychoterapia uzależnień w naszej Poradni?

Jeśli już przyznałeś przed samym sobą, że masz problem z uzależnieniem – pierwszy i najważniejszy krok walki z nałogiem za Tobą. Teraz czas zgłosić się na leczenie. W naszej poradni psychologicznej czeka na Ciebie zespół specjalistów – terapeutów z wieloletnim doświadczeniem. Otoczymy Cię wszechstronną opieką i będziemy czuwać na każdym kroku Twojej drogi ku wolności. Pracujemy w oparciu o program terapii indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta, który obejmuje psychoterapię indywidualną – pozwalającą odkryć źródła problemu z uzależnieniem i znaleźć sposoby radzenia sobie z nim, w tym wypracować mechanizmy obronne przed powrotem do nałogu.

Wspólna praca zaczyna się od wstępnej konsultacji i zdiagnozowania Twojego problemu. Następnie wspólnie ustalamy cele i program działania. Czas trwania terapii oraz dobrane metody są uzależnione od specyfiki nałogu, z którym się zmagasz.

Skontaktuj się i umów na konsultację. Wspólnie znajdziemy Twoją drogę do pełnej niezależności.