fbpx

Psychoterapia indywidualna dla kobiet współuzależnionych

Uzależnienia niszczą życie i to nie tylko osobie, która zmaga się z nałogiem, ale też wszystkim, z jej otoczenia. Problem dotyka szczególnie kobiet – żon, które określa się mianem współuzależnionych. Jesteś jedną z nich? Tą, która ulega manipulacjom, bierze na siebie winę za kłopoty partnera, rezygnuje z siebie, byle tylko on był zadowolony, drżysz przed kolejną awanturą, zastanawiasz się, skąd wziąć pieniądze na zaspokojenie podstawowych potrzeb? Terapia dla współuzależnionych jest właśnie dla Ciebie.

Życie z alkoholikiem, hazardzistą, lekomanem i każdym uzależnionym jest koszmarem. Możesz wyrwać się z niego, ale potrzebujesz profesjonalnej pomocy.

Wiele kobiet, żyjąc w piekle nie jest w stanie się z niego wyrwać. Targają nimi sprzeczne emocje – wyrzuty sumienia, strach, niepewność, a wreszcie nadzieja na lepsze jutro, a nawet miłość do partnera. Chroń siebie i rodzinę, powiedz stop agresji, manipulacji, egzystowaniu w ciągłym stresie. Podczas terapii współuzależnienia w Warszawie zrozumiesz, że to Ty jesteś ofiarą, która zasługuje na lepsze, stabilne i bezpieczne życie.

 

Współuzależnienie – co to oznacza?

Myślisz, że to wstyd, że problem nie dotyczy Ciebie, że inne mają gorzej… być może, ale pamiętaj, że żyjąc z nałogowcem stajesz się osobą współuzależnioną. Co to oznacza?

  • Zatracasz własne życie – rezygnujesz z pasji, kariery, planów
  • koncentrujesz się na potrzebach partnera – chcesz wyprzedzić jego myśli i dać mu to, co chce żeby uniknąć kolejnej awantury,
  • ukrywasz jego problem przed światem i przed nim samym, przejmujesz jego obowiązki,
  • starasz się kontrolować jego nałóg, np. chowając alkohol.

Jak długo jesteś w stanie żyć życiem drugiego człowieka? Całkowicie się mu podporządkować, zatracić siebie? Taka egzystencja zazwyczaj nie może trwać długo, a jej konsekwencje są katastrofalne dla Twojej kondycji psychicznej oraz fizycznej.

 

Dlaczego warto udać się na psychoterapię dla współuzależnionych?

Terapia dla współuzależnionych w Warszawie to forma pomocy dla kobiet, które dzielą życie z nałogowcem. Jeżeli czujesz, że stres spowodowany tą sytuacją zaczyna Cię niszczyć, nie czekaj! Umów się na konsultację i rozmowę z naszym psychologiem.

Zrób to, jeśli:

  • masz zaburzenia psychosomatyczne – chaos emocjonalny, huśtawkę nastrojów, nerwicę, czujesz się zagubiona, masz nierealistyczne oczekiwania i zakłamane wzorce postępowania,
  • czujesz pustkę duchową,
  • nadużywasz leków uspokajających czy nasennych,
  • odczuwasz dyskomfort, niechęć do życia,
  • czujesz się samotna, poniżona, niepewna siebie, zagubiona,
  • czujesz, że nie możesz odejść od partnera, że on/Ty sobie nie poradzisz, że Twoim obowiązkiem jest wspieranie go nawet w nałogu.

Każda sytuacja, która powoduje, że nałóg Twojego partnera jest dla Ciebie obciążeniem i blokadą do normalnego funkcjonowania to znak, że powinnaś zacząć terapię współuzależnień. W Warszawie prowadzimy ją w Poradni Centrum, gdzie gwarantujemy przyjazną atmosferę i pełną dyskrecję.

Zapraszamy też na psychoterapię online, która przebiega podobnie jak spotkania na żywo i daje równie dobre efekty. Jakie? Buduje Twoją pewność siebie, pomaga odzyskać poczucie własnej wartości, zacząć żyć i cieszyć się własnym życiem.

To Twój czas na zmiany – pomożemy Ci w nich.