WYKSZTAŁCENIE
Jestem dyplomowaną psycholożką i trenerką psychoedukacji oraz umiejętności społecznych.
- Ukończyłam Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim.
- Aktualnie jestem w trakcie szkolenia prowadzonego przez Centrum Terapii Krótkoterminowej w ramach Studium Profesjonalnej Psychoterapii.
DOŚWIADCZENIE
Przeprowadziłam wiele godzin warsztatów i treningów umiejętności społecznych oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych. W ramach pracy w Centrum Psychoterapii wspierałam dzieci i nastolatki w obszarze radzenia sobie:
- ze stratą,
- żałobą,
- doświadczeniem śmierci osoby bliskiej,
- rozwodu rodziców,
- dzieci z lękiem społecznym,
- trudnościami w relacjach rówieśniczych,
- borykającymi się z wykluczeniem społecznym,
- trudnością z regulacją emocji.
Pracowałam z osobami ze schizofrenią, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD. Wspierałam osoby w kryzysie psychicznym oraz pragnącymi poprawić swoją jakość życia.
Swoje doświadczenie w praktyce psychologicznej zbierałam pracując w:
- Centrum Innowacyjnej Profilaktyki Epsilon,
- Kawiarni Terapeutycznej,
- Stowarzyszeniu Rozwoju Psychoterapii i Psychiatrii Środowiskowej „Azaliowa”,
- Stowarzyszeniu „Otwarte Drzwi”,
- Centrum Psychoterapii Jasna.
Piszę artykuły o tematyce psychologicznej jako redaktorka w magazynie „Wiedza i Praktyka” oraz uczestniczę czynnie w konferencjach psychologicznych.
KONSULTACJE I TERAPIA:
Moim celem w praktyce psychologicznej jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni w oparciu o relację terapeutyczną na gruncie zaufania oraz akceptacji. W pracy z dziećmi i młodzieżą istotne jest dla mnie zapewnienie atmosfery sprzyjającej poznawaniu i wyrażaniu siebie. Ważna jest dla mnie współpraca z rodzicami bądź opiekunami. Wierzę, że dzięki temu możemy najlepiej wesprzeć rozwój emocjonalny i społeczny dziecka.
Dobór metod terapeutycznych uzależniam od wieku i zainteresowań młodej osoby. Oferuję pełne zaangażowanie we wsparcie i rozwój osobisty klientów i klientek. Pomagam w radzeniu sobie ze stresem i w momentach kryzysu psychicznego, zwiększając samoświadomość, ucząc strategii radzenia sobie z emocjami i poszerzając wachlarz umiejętności psychologicznych.
Nina Putyńska psycholog dziecięcy Białołęka - najnowsze publikacje:
Jak rozmawiać z dziećmi o emocjach? Zabawy pomagające w procesie rozwoju emocjonalnego.
Ten artykuł blogowy oferuje praktyczne porady i inspirujące pomysły na zabawy, które pomogą Ci wspierać rozwój emocjonalny Twojego dziecka.
Kreatywne zabawy terapeutyczne – wsparcie w rozwoju umiejętności komunikacyjnych
Chcesz, aby Twoje dziecko było pewne siebie i dobrze się komunikowało? Dzięki tym zabawom nauczysz je wyrażać swoje emocje, słuchać innych i nawiązywać trwałe relacje. Odkryj potencjał Twojego dziecka!
Kreatywne zabawy terapeutyczne – wsparcie w doświadczaniu lęku
Poznaj zabawne i skuteczne sposoby na wspieranie rozwoju emocjonalnego dziecka. Przez zabawę nauczysz swoje dziecko radzić sobie z lękiem, stresem i innymi emocjami. Idealne dla rodziców szukających nowych inspiracji.