fbpx

Psycholog dziecięcy Warszawa Białołęka

Dobry psycholog dziecięcy to przede wszystkim osoba cechująca się empatią, cierpliwością i umiejętnością zbudowania zaufania w relacji z dzieckiem i z jego rodzicami. To specjalista posiadający bogate doświadczenie w pracy psychologicznej. Doświadczony psycholog dziecięcy daje także psychologiczne wsparcie rodzicom i opiekunom małego pacjenta. Jego rola terapeutyczna jest wielowymiarowa i obejmuje szeroki zakres działań pomocowych, od edukacji po interwencję w kryzysie. 

 

Kim jest psycholog dziecięcy Warszawa Białołęka? Czym zajmuje się psycholog dla dzieci

Psycholog dziecięcy zajmuje się:

 • diagnozą i oceną rozwoju dzieci, 
 • konsultacjami i psychoterapią dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi, takimi jak: zaburzenia lękowe, zaburzenia depresyjne czy zaburzenia adaptacyjne,
 • pomaga dzieciom z trudnościami w nauce,
 • udzielaniem wsparcia rodzicom wychowującym dzieci z trudnościami,
 • konsultacjami i psychoterapią dzieci z doświadczeniem traumy,
 • konsultacjami i psychoterapią dzieci z problemami z zachowaniem, 
 • pomocą dzieciom z problemami w relacjach społecznych.

Kiedy warto umówić się na wizytę? Dobry psycholog dla dzieci – konsultacja u specjalisty zdrowia psychicznego 

Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko:

 • ma problemy z koncentracją, nie radzi sobie w szkole, wykazuje znaczące trudności w nauce, które nie są związane z brakiem motywacji czy zainteresowania,
 • doświadcza nagłych zmian w zachowaniu – wybuchy gniewu, nadmierna płaczliwość, wycofanie społeczne, problemy ze snem, problemy z przestrzeganiem zasad w domu lub w szkole, 
 • ma trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami – jest często wykluczane, jest agresywne wobec innych dzieci lub samo stało się ofiarą agresywnych zachowań, 
 • doświadczyło traumy lub innych stresujących wydarzeń – rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, przemoc w rodzinie, narodziny nowego członka rodziny, inne stresujące wydarzenia,
 • ma problemy z empatią,
 • nadmiernym lękiem,
 • fobiami,
 • samooceną,
 • trudnościami w wyrażaniu emocji,
 • ma zaburzenia odżywiania, m.in. odmawia jedzenia,
 • ma zaburzone postrzeganie własnego ciała, obsesyjnie skupia się na swojej wadze lub wyglądzie,

to może być to wskazówką aby udać się do psychologa .

 

Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, a powody do skorzystania z pomocy psychologa dziecięcego mogą być różnorodne. Najważniejsze jest, aby reagować na sygnały, które Twoje dziecko wysyła, i zapewnić mu odpowiednią opiekę i wsparcie, gdy tego potrzebuje.

 

Co można zyskać na spotkaniu z psychologiem dzieci Warszawa?

Spotkanie z psychologiem dziecięcym w Warszawie może pomóc dziecku, jego rodzicom, a także stanowić wsparcie dla całego systemu rodzinnego. Konsultacja z doświadczonym specjalistą z zakresu zdrowia psychicznego daje możliwość:

 • lepszego zrozumienia emocji i zachowania twojego dziecka – Psycholog, psychoterapeuta posiada wiedzę i umiejętności, które pozwalają zrozumieć emocjonalny świat dziecka. Może pomóc rodzicom rozszyfrować zachowania, które mogą być trudne do zinterpretowania. Dzięki diagnozie i obserwacji zachowań dziecka przez psychologa, rodzice mogą uzyskać wgląd w przyczyny określonych reakcji emocjonalnych lub behawioralnych swojego dziecka. Pozwala to na opracowanie skutecznych metod wychowawczych i wsparcia, a także pomaga w budowaniu zdrowszej relacji rodzinnej.
 • rozwoju umiejętności radzenia sobie i komunikacji – Rozmowa z psychologiem dziecięcym to nie tylko diagnoza, to także rozwijanie kompetencji radzenia sobie z trudnościami, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Psycholog może nauczyć dziecko zdrowych strategii radzenia sobie z emocjami, takimi jak gniew czy smutek, oraz efektywnych sposobów komunikacji swoich potrzeb. Dla rodziców, taka rozmowa może oznaczać zdobycie narzędzi do lepszego wsparcia dziecka w domu, umożliwiając tworzenie środowiska, które sprzyja wzrostowi emocjonalnemu i społecznemu. 
 • wsparcia i ukojenia dla rodziny – Kontakt z terapeutą dziecięcym może przynieść ogromną ulgę i wsparcie dla całej rodziny. Wiedza, że dziecko otrzymuje profesjonalną pomoc, może być uspokajająca dla rodziców, którzy często czują się przytłoczeni lub niepewni, jak najlepiej pomóc swojemu dziecku. Psycholog dziecięcy oferuje nie tylko bezpośrednią pomoc dziecku, ale również stanowi źródło wsparcia, porad i zachęty dla rodziców, co może znacząco poprawić atmosferę w domu. Ta współpraca między psychologiem, dzieckiem, a rodziną tworzy solidne fundamenty dla zdrowego rozwoju emocjonalnego i społecznego dziecka.

Pierwsza konsultacja u psychologa dziecięcego w Poradni Psychologicznej Centrum na Białołęce

Pierwsza wizyta to spotkanie z samymi rodzicami lub opiekunami, bez obecności dziecka. Podczas konsultacji rodzice lub opiekunowie dziecka mogą porozmawiać o jego rozwoju, zachowaniu i emocjach. Celem konsultacji jest ocena sytuacji dziecka, zidentyfikowanie ewentualnych problemów i opracowanie planu pomocy.

Konsultacja zazwyczaj rozpoczyna się od wywiadu z rodzicami lub opiekunami dziecka. Psycholog pyta o to, jakie są ich obawy dotyczące rozwoju dziecka, czy zaobserwowali jakieś niepokojące zmiany w funkcjonowaniu dziecka, a także o ogólny obraz jego życia. Może zadać również pytania o historię rodziny, relacje między członkami rodziny i środowisko, w którym dziecko się wychowuje.

Po rozmowie z rodzicami lub opiekunami dziecka, psycholog przeprowadza rozmowę z dzieckiem lub prowadzi obserwację jego zachowania. W przypadku młodszych dzieci, specjalista może wykorzystać zabawy lub inne techniki, które pomogą mu lepiej zrozumieć dziecko.

Na podstawie zebranych informacji, psycholog dokonuje oceny sytuacji dziecka. W niektórych przypadkach psycholog może zlecić dalszą diagnostykę, skierować dziecko lub na terapię indywidualną, a także udzielić rodzicom lub opiekunom dziecka wskazówek, jak wspierać dziecko w domu, lub zalecić rozpoczęcie terapii.

 

Jak przygotować dziecko na wizytę u psychologa dziecięcego w Warszawie? Umów wizytę w Poradni Psychologicznej Centrum

Wizyta u psychologa dziecięcego może być dla dziecka stresującym przeżyciem. Dlatego warto przygotować je do tej wizyty w odpowiedni sposób. Na początek warto wyjaśnić dziecku, kim jest psycholog i czym się zajmuje. Warto również omówić z dzieckiem, na czym będzie polegać wizyta u psychologa. Można powiedzieć, że psycholog będzie zadawał dziecku pytania o to, jak się czuje i o czym myśli. Ważne jest, aby utwierdzić dziecko w przekonaniu, że może swobodnie wyrażać swoje emocje i myśli podczas wizyty u psychologa. Można to zrobić, mówiąc mu, że psycholog nie ocenia go i że może powiedzieć wszystko, co myśli i czuje. Można również zachęcić dziecko do zabrania ze sobą ulubionej zabawki czy przedmiotu, który da mu poczucie bezpieczeństwa. Podczas wizyty u psychologa ważne jest, aby okazywać dziecku dużo zrozumienia i wsparcia. Można to zrobić, poprzez słuchanie dziecka, pokazywanie mu, że rozumiemy jego uczucia i że jesteśmy przy nim.

 

Umów wizytę u psychologa dziecięcego w Warszawie – Psycholog dziecięcy na Białołęce

Jeśli zauważyłeś/łaś u swojego dziecka niepokojące zmiany w zachowaniu lub rozwoju, nie czekaj, aż problemy się pogłębią. Potrzebujesz dogodnego terminu? 

 

Zadzwoń +48 535 456 780 i umów dziecko na wizytę u psychologa w Poradni Centrum już dziś!

 

Nasz doświadczony zespół praktyków – psychologów dziecięcych oferuje kompleksową pomoc psychologiczną dzieciom i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat. Współpracując z nami, zyskujesz pewność, że Twoje dziecko otrzyma profesjonalną opiekę dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb.